Na koncertu su nastupili solisti Opere NPS Katarina Kikić Marić, Jana Cvetković, Jasmin Bašić, gostujući prvak Opere Narodnog pozorišta u Beogradu Dragutin Matić uz klavirsku pratnju maestra Bakira Samardžića.
U organizaciji Matice hrvatske Sarajevo u utorak, 20. 5. 2025. godine u crkvi sv. Ante na Bistriku, održan je koncert u čast posljednje bosanske kraljice Katarine Kosače Kotromanić povodom 600 godina od rođenja jedne od najznačajnijih figura bosanskohercegovačke historije i državnosti.
Izvedene su arije i dueti iz opera „Nikola Šubić Zrinjski“ (Zajc), „Tvrtko, kralj bosanski“ (Jažić), „Porin“ (Lisinski), „Ero s onoga svijeta“ (Gotovac), „Na uranku“ (Binički), „Judita“ (Parać), „Mila Gojsalića“ (Gotovac) i pijanistički izbor stavova „Sarajevskih ratnih razglednica Magdića“.
Topao prijem publike i reakcije na prvi u nizu takvih koncerata u čast kraljice Katarine od Bosne daju priliku našim umjetnicima da dostojno čuvaju uspomenu na naše kulturno-historijsko naslijeđe i da predstavljaju svoju matičnu kuću, Narodno pozorište Sarajevo, u najboljem svjetlu.